Elektrotechnikos skaičiavimo modulis

Dimetris Elektrotechnikos skaičiavimo modulis suteikia kūrybinės laisvės jos naudotojams, ypač kalbant apie atvejus, kai turima mažai laiko ir reikia greitai įvardinti kiek kainuos atlikti elektrotechnikos darbus. Pirmiausiai šis sprendimas buvo sukurtas elektrotechnikos rangovams, kurie nuolatos skaičiuoja panašius komercinius pasiūlymus neturėdami elektrotechnikos brėžinių. Pavyzdžiui, klientas įsigijo dalinės apdailos butą ir jame reikia įrengti elektrotechnikos dalį. Dažniausiai tokiu atveju rangovas net neturi bazinių duomenų, kuriais remiantis būtų galima apskaičiuoti bent preliminarią kainą. Čia į pagalba ir gali ateiti Dimetris programa, kurios pagalba vienu metu yra atliekamas elektrotechnikos prietaisų projektavimas, kiekių ir sąmatų skaičiavimas tiesiai ant PDF plano ar tiesiog telefonu fotografuotos kadastro bylos plano.

Kaip viskas veikia?

Į Dimetris programą įkeliamas PDF arba nuotraukos failas, kuriame matosi įrengiamų patalpų kontūras (planas). Dimetris programoje yra aktyvuoti įrankiai, kurie leis lengvai pažymėti elektrotechnikos prietaisus, tokius kaip elektros skydas; šviestuvai; jungikliai ir rozetės. Sluoksnių pagalba galima nesunkiai susikurti tiek skirtingų prietaisų tipų, kiek jų reikia (pvz. 6 tipų šviestuvai). Programos naudotojas tiesiog išdėlioja juos plane, o lygiagrečiai programa jau skaičiuoja kiek tokių elementų iš viso yra panaudota brėžinyje (elektros taškai). Atlikus šiuos veiksmus visi elementai sujungiami specialia „kabelio“ funkcija, kuri iš 2D brėžinio apskaičiuoja 3D aksonometrinius kabelių kiekius (įvertina ir vertikalius kabelių kiekius iki elementų). Negana to, programa automatiškai priskiria iš anksto paruoštus sąmatų šablonus ir taiko juos automatiškai.

Apibendrinant, Dimetris programa ne tik padeda lengvai sukurti elektrotechnikos brėžinį, net neturint aiškios elektrotechnikos schemos, tačiau tuo pačiu apskaičiuoja reikiamus medžiagų kiekius bei įrengimo kainas. Programa tokia paprasta, jog dirbti su ja nereikia jokių specifinių žinių, be to ji puikiai pritaikyta ir interjero dizainerių darbui, kai reikia greitai apskaičiuoti planuojamų darbų kainą. Pavyzdžiui parengti 50 m2 buto elektrotechnikos projektuką, suskaičiuoti kiekius ir sąmatas neįgudusiam naudotojui užtruks apie 5-10 min.

Modulio privalumai

Pagrindinės funkcijos:

Labai greitas ir tikslus kiekių ir sąmatų skaičiavimas iš PDF brėžinio

Nereikia specifinių inžinerinių žinių

Kiekių skaičiavimo programa Dimetris

3 viename – Schema, kiekiai, sąmatos

Kiekių skaičiavimo programa Dimetris

Greitai skaičiuoja tikruosius kabelių ilgius įvertinant vertikalumą

Programa Dimetris

Kam naudingas šis modulis?

  • Elektrotechnikos įmonės
  • Interjero dizaineriai
  • Techninės priežiūros vadovai

Išbandyk programą Dimetris nemokamai