Šlaitinių stogų skaičiavimo modulis

Dimetris šlaitinių stogų skaičiuoklė padės greitai ir nesudėtingai apskaičiuoti tikruosius šlaitinio stogo geometrinius parametrus. Programa padės lengvai sužinoti koks yra projektuojamo ar esamo pastato tikrasis šlaitinio stogo plotas ar atskirų jo elementų ilgis (sąlajos, laštakiai, kraigai ir tt.).

Jei skaičiavimas atliekamas naujai statomo pastato stogui, tokiu atveju į Dimetris programą reikia įkelti PDF stogo planą, bei vieną ar kelis pastato fasadus. Atlikus brėžinių įkėlimą, nustatomas brėžinių mastelis nurodant bent vieną žinomą stogo ar fasado matmenį. Po šio veiksmo Dimetris programa nustatys bazinį mastelį visiems įkeltiems brėžiniams, todėl galėsite užmiršti apie jo taikymą. Nustačius mastelį atliekamas stogo kontūro „apvedimas“ su atitinkama funkcija. Reikia nubraižyti kiekvieno atskiro stogo šlaito kontūrą. Atlikus šiuos veiksmus – reikalingas stogo elementų aukščio įvedimas. Stogo elementų aukščiai apskaičiuojami iš fasadų brėžiniuose esančios informacijos. Atlikę visus šiuos veiksmus galite pasitikrinti ar Dimetris teisingai atliko geometrijos modeliavimą, tiesiog paspauskite 3D atvaizdavimo mygtuką.

Svarbi pastaba

Atlikus visus išvardintus veiksmus stogo plano brėžinyje bus atvaizduota tikroji stogo matmenų informacija (tikrasis stogo plotas įvertintus šlaitą, tikrasis stogo skardos elementų ilgis įvertinus šlaitą ir tt.).

Išbandyk programą Dimetris nemokamai

Stogų skaičiavimas

Mūsų skaičiavimais, bet kurio nesudėtingo stogo (4-6 šlaitų) kiekių skaičiavimas neįgudusiam vartotojui užtruks nuo 2-5 min. Sudėtingi stogai (6-20 ir daugiau šlaitų) skaičiavimai užtruks maždaug apie 10-15 min vienam stogui.

Dimetris stogų modulį galima panaudoti net ir tais atvejais, kai pastatas jau yra esamas. Skaičiavimui bus reikalinga atlikti bent 3 nuotraukas su dronu. Viena nuotrauka turi būti atlikta statmenai žemės plokštumai (turi aiškiai matytis visas stogo kontūras). Kitos 2 (1 pagrindinė ir 1 kontrolinė) – fasadų nuotraukos. Atliekant fotofiksavimo darbus būtina atlikti bent vieno nuotraukoje aiškiai matomo elemento ilgio pamatavimą su rulete (pvz. lango pločio). Turint šias nuotraukas procesas atliekamas taip pat kaip ir PDF versijoje, tačiau daugiau dėmesio reikia skirti mastelio nustatymui. Pasinaudojant fasado nuotrauka yra nustatomas mastelis, o pasinaudojant stogo kontūro fotonuotrauka – atliekamas kiekių skaičiavimas.

Ši funkcija labai patogi tais atvejais, kai yra sudėtinga užlipti ant esamų pastatų stogų, fizinis apmatavimas užtrunka ilgai, yra rizika susižeisti, apmatavimas brangiai kainuoja (samdomi arboristai, kėlimo technika). Naudojantis Dimetris sprendimu viso to Jums nereikės, nes turėdami paprastą pigų droną ir saugiai stovėdami ant žemės galėsite labai tiksliai apskaičiuoti visą reikiamą informaciją.

Svarbi pastaba. Fotofiksavimo darbus galės atlikti nekvalifikuotas stogų specialistas, o parastas žmogus turintis leidimą valdyti droną. Operatoriui svarbiausiai žinoti kaip taisyklingai atlikti fotografavimą, kad vėliau inžinierius galėtų atlikti reikiamus skaičiavimus.

Stogų modulio privalumai

Išskyrėme pagrindinius privalumus lyginant su senais metodais.

 • Greitis 92%

 • Tikslumas 97%

 • Efektyvumas 100%

 • Galimybės 88%

Stogo modulio privalumai:

 • Labai greitas ir tikslus kiekių skaičiavimas iš PDF brėžinio
 • Labai greitas ir tikslus esamų pastatų stogo kiekių skaičiavimas iš nuotraukos
 • Esami stogai matuojami saugiai nuo žemės, nereikia lipti ant stogo
 • Duomenų surinkimą stogo skaičiavimui gali atlikti nekvalifikuotas personalas
 • Brėžinyje ar nuotraukoje aktyvuojami tikrieji stogo matmenys bei kiekiai, todėl galima naudoti kaip gamybinį brėžinį
 • Tiksliai žinosite vidinių ir išorinių sąlajų, laštakių ir kraigų ilgius
 • Galima visiškai automatizuoti stogų pagal skirtingus tipus sąmatų skaičiavimą
 • Stogų skaičiavimus galės atlikti vadybinis personalas, kuris neturi specializuotų inžinerinių žinių

 • Stogdengiai (meistrai)
 • Stogo dangų pardavėjai
 • Sąmatininkai
 • Draudimo įmonės