Statybų industrijos tendencijos, dėl kurių elektroninė medžiagų kiekių skaičiavimo programinė įranga tampa neišvengiama

Statybų industrijos tendencijos, dėl kurių elektroninė medžiagų kiekių skaičiavimo programinė įranga tampa neišvengiama

Statybų sąmatų ir medžiagų kiekių skaičiavimo procesas dešimtmečiais nesikeitė. Dar visiškai neseniai medžiagų kiekių skaičiavimai buvo visiškai rankinis procesas, kai sąmatininkai turėjo studijuoti fizinius brėžinius ar schemas ir kruopščiai sudarinėti medžiagų sąrašus. Skaitmeninio arba elektroninio medžiagų kiekių skaičiavimo galimybės atsirado tik 2000 metų pabaigoje. Tada sąmatininkai atrado geresnį būdą vizualizuoti projektą ir tiksliai atlikti skaičiavimus pagal elektroninius planus. Nors ir elektroninio medžiagų kiekių skaičiavimo programinė įranga vis labiau įsišaknija industrijoje, daugelis rangovų ir toliau pasikliauja rankiniais procesais. Statybų industrijoje dominuoja 5 tendencijos, dėl kurių medžiagų kiekių skaičiavimo programinė įranga tapo būtinybe.

Tikslumas ir sąnaudų kontrolė dabar kaip niekada svarbūs

2016 metų McKinsey analizė parodė, kad statybos projektams užbaigti paprastai reikia 20 % daugiau laiko, nei numatyta, ir iki 80 % projektų viršija jiems numatytą biudžetą. Išlaidų kontrolė yra amžinas rangovų galvos skausmas, o dabartinis ekonominis klimatas verčia dar labiau sustiprinti išlaidų kontrolę. „PwC“ naujausios COVID-19 finansų vadovų apklausos rezultatai parodė, kad 81 % finansų vadovų svarsto apkarpyti išlaidas dėl ištikusios krizės, o 60 % kalba apie investicijų atidėjimo ar net atsisakymo planus. Elektroniniai medžiagų kiekių skaičiavimo metodai pagreitina medžiagų kiekių skaičiavimą, taupydami vertingą darbo laiką. Tie metodai taip pat padeda parengti tikslesnius medžiagų kiekių skaičiavimus ir gauti tikslesnes sąmatas ir, žinoma, tilpti į planuojamo biudžeto rėmus bei pelningai užbaigti projektus. Nors tiksliai atlikti medžiagų kiekių skaičiavimus rankiniu būdu įmanoma, visgi reikia susidoroti su daugybe netikslumų ir pripažinti, kad tokie metodai yra neefektyvūs.

Specialistų trūkumas

Statybos industrija susiduria su kritiniu darbuotojų trūkumu ir, žinoma, sąnaudų skaičiavimo specialistų taip pat trūksta. Manoma, kad iki 2026 metų tokių specialistų poreikis išaugs 11 %. Vis labiau slegia problema, kad maždaug 41 % statybų sektoriaus darbuotojų iki 2031 metų išeis į pensiją. Susiduriant su talentingų profesionalų trūkumu, statybos įmonėms svarbu investuoti į laiką ir darbo sąnaudas mažinančias technologijas, padedančias sąmatų specialistams dirbti kuo efektyviau ir našiau. Naują sąmatų specialistą rasti sunku, todėl galite padidinti galimybes tų specialistų, kuriuos jau turite. Elektroninė medžiagų kiekių skaičiavimo programinė įranga gali būti labai svarbi didinant jūsų specialistų efektyvumą.

Lėtas produktyvumo augimas

Statybų industrijos pasaulinis metinis darbo produktyvumo augimas per pastaruosius 20 metų nesiekė net 1 % , o šis rodiklis gerokai atsilieka nuo pasaulinės ekonomikos produktyvumo augimo tempų. Vos 37 % sąmatų specialistų naudoja specialią medžiagų kiekių skaičiavimo programinę įrangą, todėl tai yra viena iš sričių, kuriose statybų įmonės turėtų sutelkti produktyvumą didinančias pajėgas. Mūsų tyrimų duomenimis, elektroninis medžiagų kiekių skaičiavimas yra net 50 % (o gal ir daugiau) greitesnis, negu rankiniu būdu atliekamos užduotys. Teko matyti vertinimų, kuriuose kalbama ir apie 4–5 kartus greitesnį darbų atlikimą. Elektroninio medžiagų kiekių skaičiavimo programinė įranga yra vienas iš įrankių, kurie gali daugiau negu du kartus padidinti sąmatininko produktyvumą, kas yra ypač svarbu rangovams.

Konkurencinis spaudimas

Konkurencija statybų rinkoje ne naujiena. Iš tiesų kalbama, kad industrijoje konkurencija nėra žymiai didesnė, nei būdavo anksčiau. Tačiau ženkliai pasikeitė konkurencinis klimatas. Panašu, kad 2020 metais pristabdyti projektai ir vėl įgauna pagreitį, nes tikimasi ekonominės veiklos stabilizavimosi. O subrangovai, ypač smulkieji, nuo pandemijos nukentėjo stipriai, todėl gali nebetęsti veiklos. Tai reiškia, kad rangovai patys turės atlikti darbus, kuriuos paprastai patiki subrangovams. Statybų įmonėms kovojant už naujus projektus, teks pasitelkti visus įmanomus įrankius, galinčius padėti laimėti. Medžiagų kiekių skaičiavimo programinė įranga gali tapti svarbiu diferencijuojančiu faktoriumi, suteikiančiu rangovams efektyvumą didinančias galimybes, leidžiančias paruošti daugiau ir gerokai tikslesnių sąmatų su mažesniais resursais, nei konkurentų.

Gaminiais pagrįsta statyba

Statybų industrijoje stebimos skaidymo į modulius tendencijos, kai už statybvietės ribų pagamintos įvairios konstrukcijos yra surenkamos statybvietėje. Vis populiarėjant tokiam statybų modeliui, kuriam būdingas aukštesnis standartizacijos lygis ir pakartojamumas, neabejotinai didės ir greitų bei tikslių medžiagų kiekių gamybai skaičiavimo poreikis. Tuo metu, kai rankinių medžiagų kiekių skaičiavimo technikų nėra galimybių išplėsti dėl jų pobūdžio, elektroninis medžiagų kiekių skaičiavimas yra ne tik greitesnis būdas paruošti rezultatus, bet ir gali greičiau atlikti korekcijas (neišvengiamų) pakeitimų atveju. Medžiagų kiekių skaičiavimo programinė įranga gali automatiškai atnaujinti sąmatas pagal atnaujintus brėžinius, išsaugodama originalią esminę informaciją.


Apie autorių

admin:

0 Comments

Norėtumėte pasidalinti mūsų įrašu?

Jūsų elektroninis paštas nebus publikuojamas. Privalomi laikai pažymėti *d *

Parašykite komentarą