Ardymo darbai pastatų remonto metu

Ardymo darbai pastatų remonto metu

11 spalio, 2021 Tinklaraštis 0

Pastatų remontas neatsiejamas nuo ardymo darbų. Norint skoningai ir moderniai įrengti pastatus, neretai tenka atlikti daugybę ardymo darbų. Ypač jei atliekama esamo pastato konversija (pavyzdžiui iš gamybos paskirties apleisto pastato į lofto tipo gyvenamuosius butus) griovimo darbų atliekama daugiausiai. Būtina performuoti patekimus į pastatą, demontuoti dalį konstrukcijų, nuardyti esamą apdailos paviršių, elektros instaliaciją ar esamą vamzdyną. Tačiau daugumoje atvejų reikalingus ardymo darbus turi įsivertinti pats rangovas, nes projekte ardymo sprendiniai ne visada pateikiami. Kartais pasitaiko atvejų, kai projektas nėra rengiamas iš viso (kai atliekamas paprastasis remontas). Tokioje situacijoje tenka atlikti ardymo darbų matavimus objekte arba ardymo darbų kiekius skaičiuoti iš turimos kadastro bylos plano, tačiau abiem atvejais skaičiavimas užtrunka gana ilgai.

Taupykite savo ir savo darbuotojų laiką, būkite inovatyvūs – naudokite laiką taupančius įrankius.

Sugalvojome kaip būtų galima palengvinti skaičiavimo naštą, nes Dimetris programa nesunkiai apskaičiuoja ardomų darbų kiekius, bei juos susistemina. Rangovas nesunkiai ir greitai apskaičiuoja ardomų paviršių, pertvarų, langų ar durų kiekius, bei sąmatas. Jei po kurio laiko reikalinga grįžti prie skaičiavimų – tai galima nesunkiai atlikti, nes visi skaičiavimo duomenys išlieka ilgą laiko tarpą ir yra atvaizduojami vizualiai kartu su brėžiniu.

1 pav. Kadastro bylos planas

Paprasta numatyti ardymo darbų kainą

Dimetris programoje galima suskaidyti norimus darbus į darbų grupes, taip jas susisteminant. Pavyzdžiui visos ardomos 100mm storio pertvaros bus pažymėtos viena spalva, bei tokių pertvarų kiekiai bus atvaizduojami vienu suminiu skaičiumi. Kito storio 150mm pertvaros bus atvaizduojamos kita spalva, tam kad būtų galima vizualiai greitai atskirti griaunamų pertvarų grupes, bei įsitikinti ar konkreti pertvara jau apskaičiuota.

2 pav. Ardymo darbų kiekių skaičiavimas Dimetris programoje

Tokius pat skaičiavimus galima atlikti ir su perdangomis, apdailos elementais, langais, bei durimis. O turint visus kiekius – galima pritaikyti griovimo įkainius ir taip žaibiškai apskaičiuoti ardomų darbų sąmatas.

Taupykite savo ir savo darbuotojų laiką, būkite inovatyvūs – naudokite laiką taupančius įrankius.

 


Apie autorių

admin:

0 Comments

Norėtumėte pasidalinti mūsų įrašu?

Jūsų elektroninis paštas nebus publikuojamas. Privalomi laikai pažymėti *d *

Parašykite komentarą