Karkasinių namų sąmatų rengimo revoliucija su programa Dimetris

Karkasinių namų sąmatų rengimo revoliucija su programa Dimetris

4 spalio, 2021 Tinklaraštis 0

Karkasiniai, skydiniai ar kiti medžio pagrindo pastatai statomi jau ne vieną dešimtį metų. Lietuvoje kol kas jie nėra tokie populiarūs kaip Skandinavijos šalyse, tačiau viskas po truputį keičiasi. Lietuvoje turime gana stipriai išvystytą karkasinių ar skydinių pastatų gamybos pramonę, tačiau absoliuti dauguma pagamintos produkcijos eksportuojama.

Tokio tipo pastatų gamintojų darbas nėra lengvas, nes įmonė turi būti lanksti savo pasiūlymų pateikimo greičiu, kokybiška produkcija, greitu surinkimo tempu, bei konkurencinga kainos atžvilgiu. Visa tai reikalauja profesionalaus personalo, bei patirties.

Šiandien užsakymą laimi ne tas, kuris gamina maksimaliai kokybiškai, bet tas, kuris pirmas sureaguoja ir padaro teigiamą pirmą įspūdį.

Viena didžiausių šiandienos gamintojų problemų – nespėjama tiksliai ir greitai apskaičiuoti gautas užklausas, bei tokiu būdu užsitikrinti nuolatinį potencialių užsakymų srautą. Jei gamintojas gavo užklausą iš Švedijos užsakovo, kuris prašo pateikti pasiūlymą individualaus namo statybai – privalu sureaguoti žaibiškai. Šiandien užsakymą laimi ne tas, kuris gamina maksimaliai kokybiškai, bet tas, kuris pirmas sureaguoja ir padaro teigiamą pirmą įspūdį. Konkrečiau – jei gamintojas komercinį pasiūlymą pateikia praėjus 2 savaitėms po užklausos, jo šansai gauti užsakymą yra arti minimalių. Tačiau įsivaizduokite, jei komercinius pasiūlymus galėtumėte pateikti per 1 ar 2  pirmąsias dienas. Kokį įspūdi paliktumėte savo klientui? Toks žaibiškas reagavimas rodo įmonės kompetencijas, vidinių procesų darną, patirtį ir gebėjimą valdyti užsakymų srautą.

Viską pateiksime pavyzdžiais. Tarkime gavote užklausą iš Švedijos užsakovo, kuris prašo pateikti pasiūlymą šiam paprastam namui:

Brėžiniai be matmenų

Švedijos ir Skandinavijos šalių projektavimo specifika yra tokia, jog brėžiniuose beveik nerasite jokių matmenų, arba jų bus minimaliai. Dažniausiai čia ir atsiranda viena iš problemų – kaip greitai apskaičiuoti šiuos kiekius, kad būtų galima pritaikyti konkrečios įmonės gamybos technologinius sprendinius:

  • Fasado plotas;
  • Langų ir durų plotas, angokraščių, palangių ir slenksčių ilgis;
  • Grindų plokštės ant grunto ir ant perdangos plotas, bei perimetras;
  • Stogo plotas pagal šiltinimo sprendinius;
  • Pertvarų sienų plotas.

Visi šie parametrai yra be galo svarbūs, nes neturint šios informacijos komercinio pasiūlymo pateikimas gali būti labai rizikingas, nes bus įvertinta didelė „spėjimo“ paklaida.

Atsižvelgiant į gamintojų problematiką sukūrėme metodą, kuris maksimaliai pagreitintų komercinių pasiūlymų pateikimo greitį, bei sumažintų personalo patirties, bei kompetencijos reikalavimą. Dimetris – automatizuota kiekių ir sąmatų skaičiavimo programa, kuri pirmiausiai leis Jums apskaičiuoti visis reikiamus pastato parametrus per maksimaliai trumpą laiką. Pavyzdžiui fasadų plotus, angokraščių ilgius, palanges bei kitus reikiamus kiekius tokiam namui galima suskaičiuoti per maždaug 20-30s. Programa nesunkiai įgalins matmenis ant PDF formato brėžinio ir iš „brėžinio be matmenų“ performuosite į „brėžinį su matmenimis“.

Dimetris programoje galima susikurti savo įkainių duomenų bazes ir jas taikyti labai greitai įvairiems skaičiavimams. Programa sukurta taip, jog keičiant koeficientus, galima bet kurį parametrą konvertuoti pvz. iš m į m3, arba iš m2 į m ir t.t. Tokiu būdu galima susikomplektuoti įkainių grupes, kur vieno paspaudimo atveju programa apskaičiuoja ir pritaiko visą elemento įkainių grupę. Kaip tai veikia praktiškai? Tarkime, jau apskaičiavome fasado sienos plotą (žiūr. aukščiau esantį paveikslą) ir jau susikūrėme karkasinės sienos įkainių grupę (žiūr. pav. žemiau).

Lieka tik brėžinyje pasirinkti norimą įkainių grupę, o programa visus reikiamus kiekius ir kainas apskaičiuoja pati automatiškai, atsižvelgiant į Jūsų suprojektuotą sienos detalę. Dimetris naudoja unikalią kiekių SĄSAJOS funkciją, kurios pagrindu galima automatizuotai perimti reikalingus kiekius iš brėžinio, kuriame jau apskaičiavimo kiekius.

Skaičiuojant sąmatas tokiu „sumuštinių“ būdu galima maksimaliai padidinti skaičiuojamų sąmatų greitį. Atlikus visus reikiamus skaičiavimus sąmata konvertuojama į excel formatą siuntimui. Dėl klientų patogumo padarėme taip, kad excel failai yra jau su aktyvuotomis formulėmis, todėl sąmatų galutiniai koregavimai užtruks dar trumpiau.


Apie autorių

admin:

0 Comments

Norėtumėte pasidalinti mūsų įrašu?

Jūsų elektroninis paštas nebus publikuojamas. Privalomi laikai pažymėti *d *

Parašykite komentarą