Kliento istorija. Mažesnė klaidų tikimybė su programa Dimetris.

Kliento istorija. Mažesnė klaidų tikimybė su programa Dimetris.

15 rugsėjo, 2021 Tinklaraštis 0

Žmogus nusprendė statyti savo svajonių namą, pasirengė projektą ir užsakė parengti sąmata. Tikslas – kaip įmanoma tiksliau nusimatyti biudžetą, sužinoti kiek ir kokių medžiagų reikės įsigyti statybos procese, gal būt banko paskolai gauti. Projekte architektas buvo nurodęs fasado plotus pagal apdailos tipus, tačiau jų reikšmės sukėlė įtarimą, jog šie kiekiai nėra teisingi ir tikslūs. Norint išvengti klaidų tikimybės – buvo nuspręsta kiekius patikrinti su kiekių skaičiavimo programa Dimetris.

Pirmiausiai patikintas bendrasis pastato fasado plotas:

Pasitvirtinus įtarimui dėl bendro fasado ploto, buvo atliktas detalus fasado ploto patikrinimas pagal atskirus apdailos tipus.

Tokia situacija, kai reikia atlikti projekto parametrų tikrinimą – pasitaiko gana dažnai, dėl žmogiškosios klaidos. Greičiausiai projektuotojai per skubėjimą palieka projekte nepatikslintas vietas, galbūt tiesiog kopijuoja duomenis iš panašių projektų ir tiesiog užmiršta atlikti kiekių patikslinimus. Tačiau neteisingi parametrai gali suklaidinti užsakovą ar rangovą ir ko pasėkoje atsirasti net ir teisinis ginčas dėl to, kas turėjo patikrinti ar visi duomenys projekte teisingi – projektuotojas, ar rangovas.

Laiku pastebėta klaida projekte – gali sutaupyti netikslingas užsakovo išlaidas.

Apie autorių

admin:

0 Comments

Norėtumėte pasidalinti mūsų įrašu?

Jūsų elektroninis paštas nebus publikuojamas. Privalomi laikai pažymėti *d *

Parašykite komentarą