Medžiagų kiekių apskaičiavimas statybų bendrovėje: su kokiais iššūkiais susiduria darbuotojai

Medžiagų kiekių apskaičiavimas statybų bendrovėje: su kokiais iššūkiais susiduria darbuotojai

15 rugsėjo, 2021 Tinklaraštis 0

Statybos procesas gana sudėtingas ir įvairialypis. Kai įmonė pasirašo darbų vykdymo sutartį ir pradeda vykdyti darbus – neretai susiduria su medžiagų poreikio nustatymo problema. Pavyzdžiui: įmonė stato daugiabutį pastatą, kurio forma gana sudėtinga, fasado įrengimui naudojami net keli apdailos tipai (ventiliuojamas fasadas, tinkuojamas, apdailinamas su Corten plokšte ar kitas). Kaip taisyklė architektai nebūna pateikę fasadų pagal apdailos tipą kiekių, arba fasado brėžiniuose nepateikia tam tikrų matmenų iš kurių būtų galima nustatyti ne tik pagrindinės medžiagos kiekį, bet ir angokraščių, palangių arba kitų reikalingų parametrų. Ką daryti, kad medžiagų kiekių apskaičiavimas taptų lengvesnis?

Ar galima tiksliai apskaičiuoti fasadui reikalingų medžiagų kiekį?

Kol nebuvo sukurtos Dimetris kiekių skaičiavimo programos – fasado medžiagų kiekių nustatymas buvo pati nemaloniausia, daugiausiai laiko sunaudojanti procedūra, o gauti rezultatai dažnai labai netikslūs. Tačiau atsiradus Dimetris programai be vargo galima suskaičiuoti viską, ko tik gali prireikti tiksliam medžiagų užsakymui, iš vieno brėžinio lapo. Juk pastato fasadą sudaro daugelis medžiagų komponentų. Skirtumas tik tas kokia sistema yra pasirinkta. Jei skaičiuojame tinkuojamą fasadą, tai mums bus svarbus paviršinis apdailos plotas, angokraščių perimetras, palangių ilgis, cokolio ilgis, nulašėjimo profilių ilgis. Jei fasadas turi klijuojamo dekoro elementų, pavyzdžiui naudojamos dekoratyvinės juostos, skaičiuojant medžiagų kiekį bus be galo svarbus jų ilgis.

Statybos įmonė gali patirti nuostolių, jei užsakys per didelį medžiagų kiekį (jei tiekėjas atsisako priimti nepanaudotas medžiagas). Tuomet įmonė turės tokias medžiagas laikyti sandėlyje iki kol vėl turės galimybę jas panaudoti kitame projekte.

Arba atvirkščiai – per mažas medžiagų kiekis gali sutrikdyti statybos darbų atlikimo procesą.

Jei statybos įmonė užsakys per mažą medžiagų kiekį – tai gali sutrikdyti darbų atlikimo eigą ir galutinę darbų trukmę.

Taigi, nors iš pirmo žvilgsnio tikslus medžiagų kiekių apskaičiavimas gali pasirodyti ne tokia reikšminga detalė, bet gebėjimas tiksliai nustatyti užsakomų medžiagų kiekius yra didžiulis privalumas. Tai gali jums sutaupyti ne tik pinigus, bet ir laiką.

Kviečiame išbandyti programą Dimetris jau dabar.

Apie autorių

admin:

0 Comments

Norėtumėte pasidalinti mūsų įrašu?

Jūsų elektroninis paštas nebus publikuojamas. Privalomi laikai pažymėti *d *

Parašykite komentarą